Vissza a tartalomjegyzékhez

SÍPSZÓ

Nyolc között a Fradi

Mielőtt a zöld sasok támogatói örülni kezdenének kedvenceik sikerének - ami késik, nem múlik -, el kell mondani, most igazából a női kézilabdázók nem kis bravúrjáról van szó. A Herz-FTC női kézilabda-csapata bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, egyedüli magyar csapatként (!), miután a csoportküzdelmek utolsó fordulójában kiütéses győzelmet aratott a vendég német TV Giessen Lützellinden ellen (32-19). Nem csak a zöld-fehér játékosok vélik úgy, esélyük van a végső győzelemre is. Kökény Bea ezt az egy trófeát még szeretné hazavinni, a sportág figyelői és szeretői szerint is kezdhet neki helyet készíteni. A nézők nem akármilyen csapatot láthatnak első ellenfélként, az AKVA Volgográdot a márciusi negyeddöntőben. (Hetek-MTI)

Rasszizmus a VIP-páholyokban

Clarence Seedorf, az Internazionale holland labdarúgója szerint az olasz bajnoki mérkőzéseket kísérő rasszizmus már a VIP-páholyokban is tapasztalható. „Nem csak a szélsőséges szurkolói csoportok a hibásak. A menyasszonyom, aki mindig a vezetőségnek és a híres vendégeknek fenntartott helyen ül, elmesélte, hogy ott is röpködnek olyan megjegyzések, amelyek a játékosok bőrszínére vonatkoznak” - mondta a középpályás a genovai színházban rendezett, idegengyűlölettel foglalkozó vitafórumon. A huszonöt éves, suriname-i születésű Seedorf 1999-ben szerződött az Ajaxtól az Interhez. Az olasz bajnoki találkozókon ő a rasszista bekiabálások egyik célpontja. (MTI)