Vissza a tartalomjegyzékhez

Kovács Ágnes hajrája

Megmentette a magyar úszók becsületét. Kovács Ágnes rendkívül szimpatikus versenyzéssel hozta azt, amit elvártak tőle. A döntőbe Európa-csúcscsal első helyen bekerülő magyar úszó 15 méteres hajrával és egy rendkívül jó benyúlással szerezte meg az elsőséget. Szó szerint lenyúlta a 200 méteres mellúszás aranyát a két amerikai előtt 2:24.35-tel. A második Kristy Kowal 21 századmásodperccel ért be mögötte, a harmadik Amanda Beard kereken 1 másodperccel utána. Második arany a magyaroknak. A másik magyar finalista, Czene Attila a 200 méteres vegyesúszásban negyedik lett, nem csak ő volt rendkívül csalódott. Címvédőként indult, de így is rendkívül jó teljesítményt nyújtott, ezzel növelve olimpiai pontjainkat. A versenyt az olasz Rosolino új olimpiarekorddal nyerte (1:58.98). A többiek egy kicsit elúsztak a reményekkel együtt. (mlg)