Vissza a tartalomjegyzékhez

Kiütéssel győzött a New Jersey

7-3-as kiütéses győzelmet aratott a New Jersey Devils a címvédő Dallas Stars ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének első mérkőzésén. Az első harmadban kiegyenlített, sportszerű csata folyt a jégen, de a folytatásban ellenállhatatlan volt az 1995-ös bajnok New Jersey. A házigazda együttesben Jason Arnott és a cseh Petr Sykora szebbnél szebb gólokat ütött. A záró játékrész elején gyorsan háromszor ismét eredményes volt a Devils, míg a Stars vezetőedzőjének, Ken Hitchcocknak a 44. percben le kellett cserélnie a rájátszásban eddig remekül védő, most viszont számtalan helyzetben kiszolgáltatott Ed Belfourt. 7-1 után kiengedett a hazai gárda, ezt 12 másodperc alatt ütött két találattal büntette meg a Stanley Kupa tavalyi győztese. A 10 gól egyébként 1992 óta a legtöbb a döntők során, nyolc éve a Pittsburgh Penguins 6-5-re nyert a Chicago Blackhawks elleni 4. mérkőzésen. Belfour akkor is a vesztes csapatot erősítette.
„Most egyszerűn minden bejött. Garantált, hogy a következő mérkőzés teljesen más lesz. Szerintem Belfour a második találkozón alaposan megnehezíti majd a dolgunkat” - nyilatkozott a két gólja mellett két gólpasszt is jegyző Arnott. A négy győzelemig tartó párharc magyar idő szerint péntek hajnalban folytatódik. (MTI)